Leave Your Message
Pilot Home AC EV полнач PEVC2107 од 3kW до 22kW

AC EV полнач

Pilot Home AC EV полнач PEVC2107 од 3kW до 22kW

Полнач за електрични возила со наизменична струја од серијата PEVC2017E, дизајниран за домашно полнење со опции за монтирање на ѕид и на стој, стилски и исплатлив, оценет IP55 за внатрешни/надворешни апликации, обезбедува одлични перформанси и сеопфатна заштита.


Карактеристики:

Конектор:Тип 2, Тип 1

Излезна моќност:3 kW е 22 kW

Комуникација:4G/ Ethernet/ WiFi

Прецизност:Вграден метар, со 1% точност

Заштита:IP55, IK08

Почетен режим:Полнење преку скенирање на QR код или RFID картичка

Монтирање:Монтирање на ѕид/Дигање на столб

Протокол за полнење:OCPP 1.6JSON

Сертификати:CB, CE

  • TYPE_021ју
  • TYPE_029j7

  Главни документи

  човек-полнење-електричен автомобил-по-куќаocp

  Прилагодено фокусирано на домот

  • Дизајниран за домашно полнење, опции за монтирање на ѕид и на штанд за сопствениците на куќи.
  електричен автомобил-станица-полнење7b5

  Компатибилен со повеќето електрични возила

  • Поддржува широко електрични возила, вклучувајќи ги Tesla, Volkswagen, Stellantis, Mercedes-Benz, BMW, Volvo, MG, BYD итн.
  fa2107c95

  Повеќенасочна заштита

  • Повеќекратни механизми за заштита, рејтинг IP55, отпорен на прашина и водоотпорен.
  30c23cf5-83a8-4f5a-99ce-b8b180aace48qg8

  Стилски дизајн

  • Истакнете се со решение за полнење што се комбинира
   функционалност и естетика.
  афроамериканка-жена-користејќи-мобилен телефонqdn

  Корисничка идентификација и управување

  • Изборен RFID/Апликација итн. за семејна употреба.
  man-using-digital-tablet-while-charging-electric-car3cp

  Операција погодна за корисниците

  • Лесно се инсталира и ракува, обезбедувајќи искуство за полнење без проблеми за домашните корисници.

  случаи

  куќиште4p
  Проект:AC EV полнач PEVC2107E/22kW/32A/тип 2/WiFi+Bluetooth, 4,3 инчен LCD
  Апликација:Оператор на комерцијална флота
  Локација:ОАЕ
  01

  СПЕЦИФИКАЦИЈА

   

   

  Влез на енергија

   

   

   

   

  Тип на влез

  1-фаза

  3-фаза

  Шема за ожичување на влезот

  1P+N+PE

  3P+N+PE

  Номинален напон

  230VAC±10%

  400VAC±10%

  Оценета струја

  16А или 32А

  Фреквенција на мрежа

  50 Hz или 60 Hz

   

  Излезна моќност

   

   

  Излезен напон

  230VAC±10%

  400VAC±10%

  Максимална струја

  16А или 32А

  Номинална моќност

  3,7 kW или 7,4 kW

  11 kW или 22 kW

   

   

   

  Кориснички интерфејс

  Конектор за полнење

  Тип 2 приклучок (приклучок тип 1 опционално)

   

   

   

   

   

  Комуникација

   

   

   

   

   

   

  Должина на кабелот

  5m или Изборно

  LED индикатор

  Зелено/Сино/Црвено

  LCD дисплеј

  4.3" Екран во боја на допир (опционално)

  RFID читач

  SO/IEC 14443 RFID читач на картички

  Режим на стартување

  Plug&Charge/RFID-картичка/APP

  Заден дел

  Bluetooth/Wi-Fi/Мобилен (опционално)/Етернет (опционално)

  Протокол за полнење

  OCPP-1.6J

   

   

   

   

   

  Безбедност и сертификација

   

   

   

   

   

   

   

  Мерење на енергија

  Вградена компонента на колото на метар со 1% точност

  Уред за преостаната струја

  Тип A+DC 6mA

  ngress заштита

  IP55

  mpact заштита

  ИК10

  Метод на ладење

  Природно ладење

  Електрична заштита

  Заштита од над/под напон,заштита од струја,заштита од краток спој,заштита од над/под температура,заштита од гром,земја

  Заштита

  Сертификација

  ОВА

  Сертификација и усогласеност

  IEC61851-1,IEC62196-1/-2,SAE J1772

   

   

   

  Животна средина

   

   

   

   

  Монтирање

  Монтирање на ѕид/Дижење на столб

  Температура на складирање

  -40℃ -+85℃

  Работна температура

  -30℃-+50℃

  Макс.Работна влажност

  95%, Некондензирање

  Макс.оперативна надморска височина

  2000м

   

   

  Механички

   

   

   

  Димензии на производот

  270mm*135mm*365mm (Ш*Д*В)

  Димензии на пакетот

  325mm*260mm*500mm (Ш*Д*В)

  Тежина

  5 кг (нето)/6 кг (бруто)

  Додаток

  Држач за кабел, пиедестал (опционално)

  6579a8fycx6579a8f2el

  Видео

  Вклучете ја изработката и одговорноста во производите, Pilot Technology продолжува да промовира изградба на стандардизирани, автоматизирани и информативни производствени линии за да се реализира дигиталната интелигенција на производството.
  Дознајте повеќе од нашиот видео преглед на производот.