Leave Your Message
Karikues pilot AC EV në shtëpi PEVC2107 nga 3kW në 22kW

Karikues AC EV

Karikues pilot AC EV në shtëpi PEVC2107 nga 3kW në 22kW

Karikues i automjeteve elektrike AC i serisë PEVC2017E, i projektuar për karikim në shtëpi me opsione të montuara në mur dhe në bazë, elegant dhe me kosto efektive, i vlerësuar me IP55 për aplikime të brendshme/të jashtme, ofron performancë të shkëlqyer dhe mbrojtje të gjithanshme.


Karakteristikat:

Lidhës:Lloji 2, Lloji 1

Fuqia dalëse:3 kW është 22 kW

Komunikimi:4G/ Ethernet/ WiFi

Saktësia:Matës i integruar, me saktësi 1%.

Mbrojtja:IP55, IK08

Modaliteti i fillimit:Karikimi nëpërmjet skanimit të kodit QR ose kartës RFID

Montimi:Montimi në mur/Mount në shtyllë

Protokolli i Karikimit:OCPP 1.6JSON

Certifikatat:CB, CE

  • TYPE_021 korrik
  • TYPE_029j7

  Dokumentet kryesore

  njeri-karikues-elektrik-makine-nga-shtepiocp

  Personalizuar me fokus në shtëpi

  • Projektuar për karikim në shtëpi, opsione të montuara në mur dhe të montuara për pronarët e shtëpive.
  elektrike-makine-stacion-karikimi7b5

  E përputhshme me shumicën e automjeteve elektrike

  • Mbështet gjerësisht automjetet elektrike, duke përfshirë Tesla, Volkswagen, Stellantis, Mercedes-Benz, BMW, Volvo, MG, BYD, etj.
  fa2107c95

  Mbrojtje me shumë drejtime

  • Mekanizma të shumëfishtë mbrojtjeje, vlerësim IP55, i papërshkueshëm nga pluhuri dhe i papërshkueshëm nga uji.
  30c23cf5-83a8-4f5a-99ce-b8b180aace48qg8

  Dizajn elegant

  • Dalloni me një zgjidhje karikimi që kombinohet
   funksionalitetin dhe estetikën.
  afrikano-amerikane-grua-përdor-mobile-phoneqdn

  Identifikimi dhe Menaxhimi i Përdoruesit

  • Opsionale RFID/Aplikacion etj. për përdorim familjar.
  njeri-përdor-dixhital-tablet-ndërsa-charging-electric-car3cp

  Operacion miqësor ndaj përdoruesit

  • Lehtë për t'u instaluar dhe përdorur, duke siguruar një përvojë karikimi pa probleme për përdoruesit e shtëpisë.

  rastet

  me kasë4p
  Projekti:Karikues AC EV PEVC2107E/22kW/32A/Lloji 2/WiFi+Bluetooth, LCD 4,3 inç
  Aplikacion:Operator i Flotës Tregtare
  Vendndodhja:Emiratet e Bashkuara Arabe
  01

  SPECIFIKIM

   

   

  Fuqia hyrëse

   

   

   

   

  Lloji i hyrjes

  1-Faza

  3-Faza

  Skema e instalimeve elektrike të hyrjes

  1P+N+PE

  3P+N+PE

  Tensioni i vlerësuar

  230VAC±10%

  400VAC±10%

  Vlerësuarat aktuale

  16A ose 32A

  Frekuenca e rrjetit

  50 Hz ose 60 Hz

   

  Prodhimi i fuqisë

   

   

  Tensioni i daljes

  230VAC±10%

  400VAC±10%

  Rryma maksimale

  16A ose 32A

  Fuqi e vlerësuar

  3.7 kW ose 7.4 kW

  11 kW ose 22 kW

   

   

   

  Ndërfaqja e përdoruesit

  Lidhës karikimi

  Priza e tipit 2 (priza e tipit 1 opsionale)

   

   

   

   

   

  Komunikimi

   

   

   

   

   

   

  Gjatësia e Kabllit

  5 m ose opsionale

  Treguesi LED

  Jeshile/Blu/E kuqe

  Ekran LCD

  4.3 "Ekrani me ngjyra me prekje (opsionale)

  Lexues RFID

  Lexuesi i kartave SO/IEC 14443 RFID

  Mënyra e nisjes

  Plug & Charge / Kartë RFID / APP

  Backend

  Bluetooth/Wi-Fi/celular (opsionale)/Ethernet (opsionale)

  Protokolli i karikimit

  OCPP-1.6J

   

   

   

   

   

  Siguria dhe Certifikimi

   

   

   

   

   

   

   

  Matja e Energjisë

  Komponenti i qarkut të njehsorit të integruar me 1% saktësi

  Pajisja aktuale e mbetur

  Lloji A+DC 6mA

  Mbrojtja e Ngresit

  IP55

  Mbrojtja nga mpact

  IK10

  Metoda e ftohjes

  Ftohje natyrale

  Mbrojtja elektrike

  Mbrojtje mbi/nën tension, Mbrojtje mbi rrymë, mbrojtje nga qark i shkurtër, Mbrojtje mbi/nën temperaturën, mbrojtje nga rrufeja, tokë

  Mbrojtja

  Certifikimi

  KJO

  Certifikimi dhe Konformiteti

  IEC61851-1,IEC62196-1/-2,SAE J1772

   

   

   

  Mjedisi

   

   

   

   

  Montimi

  Montimi në mur/Mount në shtyllë

  Temperatura e ruajtjes

  -40℃ -+85℃

  Temperatura e funksionimit

  -30℃-+50℃

  Lagështia maksimale e funksionimit

  95%, Jo kondensues

  Lartësia maksimale operative

  2000 m

   

   

  Mekanike

   

   

   

  Dimensioni i produktit

  270mm*135mm*365mm (W*D*H)

  Dimensioni i paketës

  325mm*260mm*500mm (W*D*H)

  Pesha

  5 kg (neto)/6 kg (bruto)

  Aksesor

  Mbajtës kabllo, piedestal (opsionale)

  6579a8fycx6579a8f2el

  video

  Duke përfshirë mjeshtërinë dhe përgjegjësinë në produkte, Pilot Technology vazhdon të promovojë ndërtimin e linjave të prodhimit të standardizuara, të automatizuara dhe informative për të realizuar inteligjencën dixhitale të prodhimit.
  Mësoni më shumë nga rishikimi i videos së produktit tonë.